11/21/2019 - پنجشنبه 30 آبان 1398  | 
logo
جستجو
برگزاري چهاردهمين نمايشگاه بين المللي گل و گياه از 20 تا 24 ارديبهشت ماه
ایجاد شده توسط : Admin5ir95 در 05/02/2016 10:33:21 ق.ظ

مديرعامل سازمان بوستان ها و فضاي سبز شهر تهران گفت: چهاردهمين نمايشگاه بين المللي گل و گياه، تجهيزات پارکي و صنايع وابسته از روز دوشنبه 20 ارديبهشت ماه با حضور نزديک به 300 توليدکننده داخلي و بيش از 30 شرکت از کشورهاي خارجي و نمايندگان آن ها آغاز به کار مي کند. 


آقای مهندس علي محمد مختاري در گفت و گو با خبرنگار شهرنوشت با بيان مطلب فوق اظهار کرد: 30 شرکت از کشورهاي خارجي و نمايندگان آن ها از کشورهاي هلند، اسپانيا، ترکيه، اتريش، کره جنوبي، چين و ايتاليا هستند.

وي ادامه داد: اين نمايشگاه به مدت پنج روز از ساعت 9 صبح الي 21 در محل دائمي نمايشگاه هاي تخصصي شهرداري واقع در ضلع جنوبي بوستان گفتگو برگزار مي شود و شهروندان مي توانند جهت بازديد همه روزه در اين ساعات مراجعه کنند .
مديرعامل سازمان بوستان ها و فضاي سبز شهر تهران با بيان اينکه طي ساليان اخير سيزده نمايشگاه بين المللي و هفت نمايشگاه فصلي گل و گياه برگزار شده، تصريح کرد: طي برگزاري اين نمايشگاه ها شاهد تحولاتي مثبت در صنعت گل و گياه کشور و انسجام بيشتر توليدکنندگان داخلي در ارتقا کيفيت توليدات بوده ايم.
آقای مهندس مختاري درخصوص برنامه هاي جانبي نمايشگاه نيز گفت: همزمان با برپايي نمايشگاه، دوره هاي آموزشي-کابردي کاشت و نگهداري گل ها و گياهان زينتي و کنترل آفات و بيماري هاي آنها مختص بزرگسالان و دوره هاي آموزشي ويژه کودکان شامل کارگاه تهيه کمپوست و کاشت گل ها و سبزيجات در فضاي نمايشگاه برگزار مي شود .
وي افزود: حسب دستور شهردار تهران، طبق روال ساليان گذشته همزمان با برگزاري نمايشگاه، کارواني ازاحجام تزيين شده با گل با کيفيت و کميتي برتر، از روز آغاز به کار نمايشگاه در سطح شهر تهران به گردش در خواهد آمد .
مختاري هدف از راه اندازي کاروان گل را ايجاد روحيه نشاط و شادابي در محلات مختلف سطح شهر تهران خواند و گفت: شهرونداني که فرصت بازديد از نمايشگاه را به دست نياورده اند مي توانند با تماشاي اين احجام زيباي تزيين شده با گل و گياه بخشي از زيبايي هاي نمايشگاه را در اطراف محل زندگي و يا کار خود مشاهده کنند. ضمن اينکه حرکت کاروان گل در عين حال فراخوان و دعوتي براي بازديد از نمايشگاه گل و گياه است.


منبع: به نقل از ساب پرتال شهرداری تهران مورخ 13/2/95

print
rating
  نظرات