چهارشنبه, 28 اردیبهشت,1401  | 
logo
جستجو
آغاز به کار پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه ، تجهیزات پارکی و صنایع وابسته از 16 اردیبهشت ماه 1396
ایجاد شده توسط : Admin5ir95 در 1396/02/06 11:41:40 ق.ظ

آقای مهندس علی محمد مختاری با بیان اینکه شهرداری تهران از سال 1370 تا کنون چهارده نمایشگاه بین المللی و هشت نمایشگاه فصلی گل و گیاه برپا نموده است گفت: 17 دوره از این نمایشگاه ها از سال 1387 تا 1395 در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری برگزار گردیده اند.


وی ادامه داد: نمایشگاه‌های گل و گیاه از جمله پر مخاطب‌ترین برنامه‌های مدیریت شهری بوده و علاوه برتأثیرات مثبت فرهنگی و اجتماعی، نقش موثری در معرفی توانمندی ها و نوآوری های دست اندرکاران عرصه های تولید و صادرات و رونق بازار گل و گیاه داشته اند. این نمایشگاه در سال 1387 حدود یک میلیون نفر بازدیدكننده داشت، در حالی‌كه استقبال رو به رشد شهروندان، آمار بازدیدكنندگان را در سال 1395 به رقم بیش از دو میلیون نفر رساند.
علی محمد مختاری اضافه نمود: پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه نیز از روز شنبه 16 اردیبهشت ماه با حضور قریب به 250 تولیدکننده و شرکت داخلی و خارجی در محل نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران آغاز به کار نموده و تا روز جمعه 22 اردیبهشت ماه یعنی به مدت یک هفته از ساعت 10 صبح تا 21 پذیرای بازدیدکنندگان گرامی خواهد بود.
مختاری ضمن بیان اینکه از سال 1389 به پیشنهاد شهردار محترم تهران همزمان با برگزاری نمایشگاه های گل و گیاه ، کاروانی از احجام تزیین شده با  گلهای رنگارنگ در خیابان ها و میادین اصلی شهر به حرکت در می آیند افزود :  هدف از راه اندازی کاروان گل ، ایجاد روحیه نشاط و شادابی در محلات مختلف سطح شهر تهران است ، همچنین شهروندانی که فرصت بازدید از نمایشگاه را به دست نیاورده اند می توانند بخشی از زیبایی های نمایشگاه را در اطراف محل زندگی و یا کار خود مشاهده نمایند. حرکت کاروان در سطح شهر درعین حال فراخوان و دعوتی است برای بازدید از نمایشگاه های گل و گیاه. 
وی در خاتمه گفت : امیدواریم برگزاری نمایشگاه هایی از این دست، به ایجاد بسترهای مناسبتر برای توسعه فضاهای سبز شهری و همچنین درون منازل مسکونی منجر شده و همزمان منشاء خدمات گسترده برای رونق روزافزون بازار گل و گیاه و ارتقاء جایگاه آن باشد.
وی ادامه داد: نمایشگاه‌های گل و گیاه از جمله پر مخاطب‌ترین برنامه‌های مدیریت شهری بوده و علاوه برتأثیرات مثبت فرهنگی و اجتماعی، نقش موثری در معرفی توانمندیها و نوآوری های دست اندرکاران عرصه های تولید و صادرات و رونق بازار گل و گیاه داشته اند. این نمایشگاه در سال 1387 حدود یک میلیون نفر بازدیدكننده داشت، در حالی‌كه استقبال رو به رشد شهروندان، آمار بازدیدكنندگان را در سال 1395 به رقم بیش از دو میلیون نفر رساند.
علی محمد مختاری اضافه نمود: پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه نیز از روز شنبه 16  اردیبهشت ماه با حضور قریب به 250 تولیدکننده و شرکت داخلی و خارجی در محل نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران آغاز به کار نموده و تا روز جمعه 22 اردیبهشت ماه یعنی به مدت یک هفته از ساعت 10 صبح تا 21 پذیرای بازدیدکنندگان گرامی خواهد بود.
مختاری ضمن بیان اینکه از سال 1389 به پیشنهاد شهردار محترم تهران همزمان با برگزاری نمایشگاه های گل و گیاه ، کاروانی ازاحجام تزیین شده با  گلهای رنگارنگ در خیابان ها و میادین اصلی شهر به حرکت در می آیند افزود :  هدف از راه اندازی کاروان گل، ایجاد روحیه نشاط و شادابی در محلات مختلف سطح شهر تهران است ، همچنین شهروندانی که فرصت بازدید از نمایشگاه را به دست نیاورده اند می توانند بخشی از زیبایی های نمایشگاه را در اطراف محل زندگی و یا کار خود مشاهده نمایند. حرکت کاروان در سطح شهر درعین حال فراخوان و دعوتی است برای بازدید از نمایشگاه های گل و گیاه. 
وی در خاتمه گفت: امیدواریم برگزاری نمایشگاه هایی از این دست، به ایجاد بسترهای مناسبتر برای توسعه فضاهای سبز شهری و همچنین درون منازل مسکونی منجر شده و همزمان منشاء خدمات گسترده برای رونق روزافزون بازار گل و گیاه و ارتقاء جایگاه آن باشد.


منبع: روابط عمومی سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران 1396/2/6

print
rating
  نظرات